2020-2023 Ulusal Akıllı Şehirler Stratejisi ve Eylem Planı’nda yer alan eylemlerin gerçekleştirilmesi, akıllı şehir çözümlerine ve yerel akıllı şehir stratejisi ve yol haritası hazırlanmasına rehberlik edilmesi ve ülkemizde akıllı şehirler konusunda kapasitenin geliştirilmesi amacıyla Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğünce gerçekleştirilen Akıllı Şehirler Kapasite Geliştirme ve Rehberlik Projesi kapsamında Yönetişim Bilgilendirme ve İzleme Toplantıları düzenlenmiştir.

3 Aralık 2020 Perşembe günü gerçekleştirilen ilk etkinlik Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Sayın İsmail TÜZGEN’in açılış konuşmaları ve bilgilendirmeleri ile başlamıştır. Sonrasında Akıllı Şehirler ve Coğrafi Teknolojiler Dairesi Başkanı Sayın Dursun Yıldırım BAYAR sunumları ile katılımcılara Ulusal Akıllı Şehirler Stratejisi ve Eylem Planı ve bu kapsamda yapılan çalışmalar hakkında bilgi vermiştir. Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü personeli Yüksek Harita Mühendisi Eda SOYLU SENGÖR’ün Akıllı Şehirler Stratejisi İzleme ve Değerlendirme Sistemi’ne yönelik sunumları ile devam eden etkinlik Akıllı Şehirler ve Coğrafi Teknolojiler Dairesi Başkanı Sayın Dursun Yıldırım BAYAR’ın Akıllı Şehirler Stratejisi Eylem Kartları’na yönelik sunum ve bilgilendirmeleri ile tamamlanmıştır.

4 Aralık 2020 Cuma günü gerçekleştirilen ikinci etkinlik ise projenin yüklenici firması olan Asis Şehir Teknolojileri Genel Müdürü Dr. Fatih GÜNDOĞAN sunumlarıyla başlamıştır. Sonrasında Prof. Dr. Murat ŞEKER Akıllı Şehir Kapasite Geliştirme ve Rehberlik Projesi süreçlerine yönelik olarak katılımcıları bilgilendirmiştir. Haldun ERSEN’in Akıllı Yönetişim konulu sunumlarıyla devam eden etkinlik Akıllı Şehirler ve Coğrafi Teknolojiler Dairesi Başkanı Sayın Dursun Yıldırım BAYAR’ın Akıllı Şehirler Stratejisi Eylem Kartları’na yönelik sunum ve bilgilendirmeleri ile tamamlanmıştır.

Dr. Fatih GÜNDOĞAN sunumu için tıklayınız.

Haldun ERSEN sunumu için tıklayınız.

Yönetişim Bilgilendirme ve İzleme Toplantısı-1

Yönetişim Bilgilendirme ve İzleme Toplantısı-2