Bakanlığımız tarafından yürütülen Akıllı Şehirler Kapasite Geliştirme ve Rehberlik Projesi kapsamında yerel yönetimlere “Akıllı Şehir Uygulamalarına Yönelik Rehberlik Etkinlikleri” 14-15 Haziran 2021 ve 21-22 Haziran 2021 tarihlerinde gerçekleştirilmiştir.

Etkinlikler 30 Büyükşehir Belediyesi, 51 İl Merkez Belediyesi ve 81 Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü personelinin katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

Etkinlik Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Sayın Yrd. Doç Dr. Hüseyin BAYRAKTAR’ın açılış konuşmaları ve bilgilendirmeleri ile başlamıştır. Sonrasında Akıllı Şehirler ve Coğrafi Teknolojiler Dairesi Başkanı Sayın Dursun Yıldırım BAYAR sunumları ile katılımcılara Ulusal Akıllı Şehirler Stratejisi ve Eylem Planı ve bu kapsamda yapılan çalışmalar hakkında bilgi vermiştir. Projenin yüklenici firması olan AsisCT Şehir Teknolojileri Genel Müdürü Dr. Fatih GÜNDOĞAN Akıllı Şehir Kapasite Geliştirme ve Rehberlik Projesi süreçlerine yönelik olarak katılımcıları bilgilendirmiştir. Etkinliklerin diğer oturumları Akıllı Şehirler Uygulama Rehberliği sunumları ile devam etmiştir.

Etkinlik Programına erişmek için tıklayınız.

Dikkat: Burada yer alan sunum ve materyallerin tüm hakları Çevre ve Şehircilik Bakanlığına aittir.