AKILLI ŞEHİRLER Forumlar Akıllı Şehirler Tartışma Platformu Türkiye’de Akıllı Şehirler Alanında Hangi Düzenlemeler Yapılmalıdır?

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Yazar
    Yazılar
  • hb adminHarun Badem
    Yönetici

Kullanımı hızla artan akıllı şehir uygulamaları ve teknolojileri hayatımızı büyük oranda değiştirmekte ve etkilemektedir. Etkin bir akıllı şehir dönüşümü için sizce idari, teknik ve mevzuat alanlarında hangi düzenlemeler yapılmalıdır?

Gokhan BilginGokhan Bilgin
    Yönetici

Şehircilik hizmetlerinin nitelikli bir şekilde sunulması, paydaşlarla birlikte hızlı, düşük maliyet ve düşük riskle yapılabilecek değişikliklere öncelik verilmesi ve mükerrer yatırımların önüne geçilmesi, kaynakların etkin ve verimli bir şekilde kullanılması için şehrin özellikleri, öncelikleri ve ihtiyaçları gözetilerek kentteki bütün akıllı şehir faaliyetlerinin Akıllı Şehir Stratejisi ve Eylem Planı, üst politikalar ve mevzuatlar ile uyumlu olması gerekmektedir.Bu doğrultuda akıllı şehir dönüşümünün pratik ve başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi için şehirlerimizin yerel akıllı şehir stratejilerini ve yol haritalarını hazırlamaları büyük fayda sağlayacaktır.

• Bu yanıt 5 months önce önce Gokhan BilginGokhan Bilgin tarafından değiştirildi.
    Derya BabahanDerya Babahan
    Katılımcı

Yakın zamanda ulusal akıllı şehirler stratejisi ve eylem planı ile ilgili haberleri sosyal medyadan takip ettim. Bu detaylı planın ülkemiz açısından önemli bir dönüm noktası olduğunu düşünüyorum. Özel sektör girişimcisi olarak bu planın devamında özellikle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kısa vadede hangi somut adımların atılacağının belirtilmesinin önemli ve gerekli olduğunu düşünüyorum.

Bestami KaraBestami Kara
    Yönetici

2020-2023 Ulusal Akıllı Şehirler Stratejisi ve Eylem Planı kapsamında Bakanlığımız olarak koordinasyon, izleme ve değerlendirme faaliyetleri gerçekleştirilecektir.Bunun yanı sıra Akıllı Şehir Olgunluk Değerlendirme Modelini şehirlerimize uygulamak için çalışmalar yapılacaktır ve bu doğrultuda kentlerimize rehberlik yapılarak yerel akıllı şehir stratejilerini ve yol haritalarını hazırlamaları sağlanacaktır.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Bu başlığı yanıtlamanız için giriş yapmanız gerekmektedir.