ISSD Bilişim Elektronik Eğt. San. ve Tic. A.Ş.


Sektör:
Akıllı Ulaşım Sistemleri, Elektrik Elektronik
Firmanın Akıllı Şehir Faaliyet Alanı:

  • Bilgi Teknolojileri
  • Akıllı Ulaşım

Telefon
0312 210 00 15

Mail
info@issd.com.tr

Website
www.issd.com.tr

Adres
Üniversiteler Mah. İhsan Doğramacı Blv. Halıcı Binası No:33 ODTÜ Teknokent Çankaya, Ankara

Firma Hakkında:

2009 yılında kurulan ISSD, sistem tasarımı ve entegrasyonu, sayısal sinyal işleme, yazılım geliştirme ve elektronik tasarım konularında kabiliyetleri ile Trafik Yönetim Sistemleri ve Elektronik Denetleme Sistemleri üretmektedir. İhtiyaç duyulan sayısal devrelerin tasarımı ve uygulamaya özel algoritmaların geliştirilmesi ile başlayan ve geliştirilen her nevi yazılımın gömülü platforma aktarılması ile sona eren sürecin tamamı ISSD bünyesinde gerçeklenebilmektedir.

Halen ODTÜ Teknokent’teki ofislerinde faaliyetlerine devam eden ISSD tarafından geliştirilen Dinamik Kavşak Yönetim Sistemi, CHAOS, ülkemiz genelinde yaklaşık 1000 noktada ve 11 ülkede; Elektronik Denetleme Sistemlerimiz (Ortalama Hız İhlal Tespit Sistemleri, Kırmızı Işık İhlal Tespit Sistemleri, Park İhlal Tespit Sistemleri vb.) ise ülkemizde 20’den fazla şehirde aktif durumdadır. Ürünlerimizin ülkemizdeki pazar payı mertebesindedir. Alternatif veri toplama sistemleri, trafik simülasyon yazılımları, kavşak iyileştirme ve yol etüt çalışmaları ISSD’nin fark oluşturan diğer ürün ve hizmetleri
arasındadır.

Tamamlanan Projeler

Trafik Yönetim Sistemleri

– Dinamik Kavşak Kontrol Sistemi, CHAOS
CHAOS, sinyalize kavşaklarda araç sayılarına bağlı olarak ışık sürelerinin optimize edilmesini sağlayarak araçların bekleme süresini azaltmaktadır.

– Dinamik Kavşak Kontrol Ünitesi, CENTRIS
CENTRIS modülü, kavşağa yerleştirilen Araç Sayım Kameralarından elde edilen araç yoğunluğu ve ortalama araç hızı gibi verileri, anlık olarak analiz ederek, kavşaklardaki ışık sürelerini sürekli optimize etmektedir.

– Bluetooth Tabanlı Trafik Analiz Sistemi BLUESIS
BLUESIS Bluetooth tabanlı trafik analiz sistemi, istenilen iki veya daha fazla nokta arasındaki ortalama seyahat süresini anlık olarak hesaplayıp mobil platformlar ve/veya değişken mesaj sistemleri aracılığıyla sürücülerle paylaşmaktadır.

– Araç Sayım Ünitesi, VIERO AI
VIERO, görüntü tabanlı olarak, herhangi bir yol kesitinden geçen araçların 7/24, her türlü hava koşulunda sayımını yapmaktadır.

Elektronik Denetleme Sistemleri

– Otoyol Plaka Tanıma Sistemi
Plaka Tanıma Sistemi, araç plakalarının okunmasını ve elde edilen verilerin analiz edilmesini sağlayan sistemdir.

– Kırmızı Işık İhlal Tespit Sistemi
POINTR K3000, kırmızı ışık ihlali yapan araçları tespit etmektedir. Sistem, sinyalize kavşaklarda ihlal nedeniyle meydana gelen kazaları en aza indirerek trafik güvenliğinin artmasına katkı sağlamaktadır.

– Koridor Hızı İhlal Tespit Sistemi
POINTR 3000 ve POINTR Moonlight, karayolları üzerinde belirlenen iki nokta arasında araçların ortalama hızlarını hesaplayarak kural ihlali yapan araçları tespit etmektedir.

– Park İhlal Tespit Sistemi
Park İhlal Tespit Sistemi, POINTR P2000, park yasağı olan alanlardaki araçları tespit ederek, plaka tespiti yapmaktadır

Trafik Yönetim Merkezi Yazılımı
Trafik Yönetim Merkezleri sayesinde, trafik ağındaki tüm mevcut sistemler, alt-sistemler ve algılayıcılar (dinamik kavşak kontrol sistemleri, akıllı katılım kontrol sistemleri, değişken mesaj işaretleri, sinyalize kavşaklar, CO2/sıcaklık/bluetooth algılayıcılar vb) uzaktan kontrol ve kumanda edilebilmektedir.