VİMESOFT BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM ANONİM ŞİRKETİ


Sektör:
Bilgi Teknolojileri ve Yazılım
Firmanın Akıllı Şehir Faaliyet Alanı:

  • Bilgi Teknolojileri
  • İletişim Teknolojileri

Telefon
0850 305 15 73

Mail
info@vimesoft.com

Website
http://www.vimesoft.com

Adres
MASLAK MAH.AOS 55.SK.42 MASLAK B BLOK SİTESİ NO:4/555 SARIYER/İSTANBUL

Firma Hakkında:

Vimesoft, bütünleşik iletişim platformu olmak vizyonuyla 2020 yılında yüzde 100 yerli sermaye ile kuruldu. Vimesoft; kamu ve özel sektördeki 20’den fazla büyük ölçekli kurum ve 200 bin üzerinde son kullanıcıya ulaşıyor. Vimesoft, Türkiye’nin milli teknoloji gelişimi konusundaki çalışmalarına Ankara ODTÜ Teknokent’te yer alan Ar-Ge merkezi ve İstanbul ofisinde devam ediyor.

Vimesoft, video konferans sisteminde, görüntülü ve şifreli bir iletişim sağlanmasının yanı sıra, webinar / sanal sınıflarda katılımcılara online ve interaktif eğitimlerin verilebilmesi, video portal sistemi ile canlı yayınların ve kayıtlı video içeriklere mobil veya web ortamdan 7/24 erişilebilir olmasını sağlıyor. Aynı zamanda uzaktan eğitim sisteminde eğitim başvurusundan, eğitim sonrasında katılımcılara eğitim sertifikası verilmesine kadar olan bütün süreçlerin online olarak yönetilebiliyor.

Dünyada veri egemenliği konusundaki hassasiyetler ve GDPR, KVKK gibi kanunların da yönlendirmesiyle yerelleşme ve millileşmeye doğru evrilmektedir. Vimesoft, ülkemizde özellikle veri güvenliği ve sahipliği anlamında bu trendlere uygun olarak kurumların kendi lokasyonlarında (on-premise) hizmet verebilmektedir.

Kurumların video iletişimi, video konferans uygulamalarından, canlı yayına ve uzaktan eğitime kadar, tüm alanlarda farklılaşan ihtiyaçlara göre gelişme gösteriyor. Vimesoft, standart özellikler haricinde firmaların operasyonlarına büyük etkisi olacak yeni ve farklı ihtiyaçlara adapte olabilmesi ve kurumların ihtiyaçlarına özel çözümler sunabilmesiyle de rakiplerinden farklılaşmaktadır.

Türk mühendisler tarafından geliştirilen Vimesoft’un hem on-premise hem bulut (cloud) ortamında çalışabiliyor, ve videonun merkezde olduğu iletişim ihtiyaçlarının tümünü tek platformdan sunabiliyor olmasıyla hem maliyet hem güvenlik hem de kolay kullanım açısından öne çıkıyor.

Tamamlanan Projeler

T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı

Uzaktan Eğitim Portalı

Çevre Çocuk Akademisi

Polis Akademisi

Video Konferans Yazılımı

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

Uzaktan Eğitim Portalı

TBMM

Uzaktan Eğitim Portalı

Gençlik ve Spor Bakanlığı

Sanal Sınıf Projesi

Uzaktan Eğitim Portalı

Denizbank

DenizTv Projesi

Ziraat Bankası

Video İçerik Dağıtım Projesi

Şekerbank

Video İçerik Dağıtım Projesi