Akçaray tramvay peronlarımızın tamamı elektronik yolcu bilgilendirme ekranları ile donatılmış durumdadır. Tramvaylarımızın tamamı ile 301 adet otobüsümüzün içlerinde kurulan yolcu bilgilendirme sistemleri ile şimdiki durak, sıradaki durak gibi veriler hem görsel hem de sesli olarak yolculara sunulmaktadır. Elektronik görsel bilgilendirme ekranları belediyemizin hizmet ve duyurularının yolcularla paylaşılmasına da imkan sunmaktadır. Yine 2050 otobüsümüzde araç içi sesli bilgilendirme sistemi ile durak bilgileri otomatik olarak anons edilmektedir.

Yolcu bilgilendirme sistemlerini ve çok daha fazlasını e-komobil uygulamamız ile cebe sığdırdık. Uygulama sayesinde seyahat planlama, canlı araç konumları, dolum noktaları, hat güzergah bilgileri, canlı otobüs varış süreleri, toplu taşıma duyuruları gibi bir çok veriye ulaşılabilirken, online Kocaeli kart dolumu da yapılabilmektedir. Android, İOS uygulamaları ve web sayfası sayesinde durakta bekleme süresi en aza inerken, yolcularımız seyahatlerinin ne kadar süreceği, hangi hatları kullanacakları, hangi durakta binip hangi durakta inecekleri gibi birçok bilgiye anında erişebiliyorlar.

Kapalı güzergahlar ile UKOME tarafından alınan kararlara istinaden kapatılan güzergahlarla ilgili adres ve kapalı olacağı tarih aralıkları yayınlanmaktadır. İlçelere göre taksi duraklarının listesi, adres ve telefon bilgileri sunulmaktadır. Kayıp eşya ile toplu taşıma araçlarında kaybedilen eşyaların sahiplerine ulaştırılması için kayıp eşya başvurusu yapılabilmekte, takip numarasına göre takibi ve verilen iletişim bilgilerine geri dönüşü yapılmaktadır. Toplu taşıma ve ulaşım ile ilgili her türlü öneri ve şikâyetler anlık olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çözüm Masası’na bildirilmekte, başvuru sırasında verilen takip numarası ile takibi yapılmakta ve verilen iletişim bilgilerine geri dönüşü yapılmaktadır.