İstanbul Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde dördüncüsü gerçekleştirilen World Cities Congress İstanbul, 13-15 Mart 2019 tarihleri arasında 12 ülke, 120 şehir, 9 Oturum, 250 teknoloji üreten firma ve 64 konuşmacıyı bir araya getirerek gerçekleştirilmiştir.

“Geleceğin Akıllı Şehir Teknolojileri Buluşuyor!” teması ile yola çıkan etkinlik geleceğin akıllı şehir teknolojilerini bir araya getirerek akıllı şehirlerin her sektörden katılımcı ile birlikte tasarlanması fikrine öncülük etmiştir.

Konferansın 3. Gününde olan Smart 4 Data oturumunda Genel Müdür Yardımcımız Sayın Yrd.Doç.Dr. Hüseyin BAYRAKTAR Genel Müdürlüğümüz tarafından yürütülen Ulusal Akıllı Şehirler Stratejisi ve Eylem Planı Projesi hakkında bilgi vermiştir.

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sn. Mehmet Fatih Kacır, Genel Müdürlüğümüzün standını ziyaretlerinde, çalışmalarımız hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak istediklerini belirtmiştir.

Fuar alanında Bakanlığımız adına Genel Müdürlüğümüz stant açmış olup, basılı materyal ve QR kodlu broşürler yardımı ile proje tanıtımları yapılmış, gelen ziyaretçiler bilgilendirilerek sorular cevaplandırılmıştır.

  • 16 Mart 2019